معرفی دوره 

 

هنر اساساً خود را در «رویارویی با جهان» یا «فرارفتن از آن» برمی‌سازد؛ این فراروی تا جایی‌است که هنر می‌تواند به مثابه صورتی از اندیشه، مستقل از هر بودونبودی، به کمال مطلوب خود نزدیک شود.

از منظر شمای ارتباطی، هنر، هنرمند، مخاطب هنر و جهان هنری هر یک به گونه‌ای ادراک امر زیبا را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بر این اساس، دوره زیباشناسی هنر در پی آن است تا از این چشم‌انداز به اُبژه هنری بنگرد و با تعمق در آن «فقر تجربه» را در خوانش هنر به «تجربه اصیل» نزدیک‌تر کند. بدان امید که این گفت‌وگو با هنر بتواند به مثابه دریچه‌ای به سوی افق‌هایی باشد که هنر به روی انسان گشوده‌است.

مدرس دوره: دکتر مسعود آلگونه

 

Yes مسعود آلگونه جونقانی، دانش‌آموخته زبان و ادبیات فارسی و زبان و ادبیات انگلیسی است و در حال حاضر عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان است. وی شاعر، مترجم و پژوهشگر حوزه نشانه‌شناسی و نظریه ادبی است و در زمینه فلسفه ادبیات نیز فعالیت‌هایی کرده است.

Yes از آثار قلمی وی پژوهش‌های متعددی در زمینه نشانه‌شناسی ادبیات، ساختارگرایی و اسطوره‌شناسی در سطح معتبر ملی و نیز بین‌المللی منتشر شده است.

Yes کتاب نشانه‌شناسی شعرِ او از طریق نشر نویسه پارسی چاپ و منتشر شده است.

Yes آلگونه در حوزه شعر نیز دو مجموعه شعر تحت عنوان “شیهه‌های آذرخش” و “رقص در برابر مرگ” دارد.

Yes پژوهش وی در بابِ تبارشناسی شعر شاعرِ قاجار میرزا ابوالقاسم‌خان بیضای جونقانی با عنوان “شاعر شهر خاموش” پاییز همین سال منتشر خواهد شد.

Yes او با توجه به تعلّق خاطری که به فلسفه قاره‌ای دارد، یکی از آثارِ مربوط به هایدگر را که Lee Braver به انگلیسی نوشته، ترجمه کرده است. این اثر در مرحله ویرایش فنی است و به زودی منتشر خواهد شد.

 نگاهی به دوره 

 

>

مشخصات دوره

این دوره آموزشی بصورت نظری در نظر گرفته شده است.

۱۰ جلسه، هزینه قابل پرداخت ۱,۶۰۰,۰۰۰ ریال

سه شنبه های هرهفته از ساعت ۱۸:۰۰ تا ۱۹:۳۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 5 =

رویش مهر را دنبال کنید:

    

Copyright © 2016 Rooyesh. All rights reserved. Powered by ShainaCo.

آدرس:

اصفهان ، چهارباغ بالا، چهارراه نظر به سمت سی وسه پل کوچه مجید پورمعراج(شماره۱۶) پلاک ۱۰

تلفن : ۲۰ -۳۶۲۶۹۳۱۷ (۰۳۱)